Akademik Personel İlanı

664

SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

08.04.2016 Tarihinde Resmi Gazete ve Sabah Gazetesi’nde İlan Edilen Öğretim Üyesi Alım İlanına göre Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümüne 1 Profesör Dr. ile 2 Yardımcı Doçent Dr. alınacaktır.

PROFESÖR KADROLARI İÇİN
Profesör kadroları daimi statüde olup adayların; http://www.sbu.edu.tr/ adresinde bulunan öğretim üyesi başvuru formu dilekçesini doldurarak ekinde; özgeçmiş, iki (2) adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, askerlik durum belgesi ile lisans, yüksek lisans, doktora, uzmanlık belgesi ve doçentlik belgesinin (1 takım noter onaylı)suretleri, doçentlik yabancı dil belgesi, yayın listesi,
bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 (altı) adet dosya ve CD kaydı ile Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.
Ayrıca, “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin 17. maddesi gereğince yayın listelerinde başlıca araştırma eserlerini belirteceklerdir.

YARDIMCI DOÇENT KADROLARI İÇİN
Yardımcı Doçent kadroları daimi statüde olup adayların;http://www.sbu.edu.tr/ adresinde bulunan öğretim üyesi başvuru formu dilekçesini doldurarak ekinde; özgeçmiş, iki(2) adet fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi, askerlik durum belgesi ile lisans, yüksek lisans, doktora ve uzmanlık belgelerinin (1 takım noter onaylı) suretleri ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) adet dosya ve CD kaydı ile Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

NOT:
Yardımcı Doçent kadrolarına başvurularda üniversitelerin akademik kadrolara atama için 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2. bendi gereğince Üniversitemizde ayrıca yabancı dil sınavı yapılacaktır. Adayların yabancı dil sınavında başarılı olma şartı gerekmektedir.
-Yardımcı Doçentlik için yabancı dil sınavtarihi, başvuruların incelenmesinden sonra Üniversitemizin http://www.sbu.edu.tr/ web sitesinde duyurulacaktır.
-Yabancı ülkelerden alınan doktora diploması ile unvanların Üniversitelerarası kurulca eşdeğerliliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.
-Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılmış dahi olsalar) çalıştıkları kurumdan alacakları onaylı hizmet belgesi ile askerlik durum belgelerini müracaat belgelerine ekleyeceklerdir.
SON BAŞVURU TARİHİ
-Başvurular ilanın Resmi Gazete’deyayım tarihinden itibaren 15 (on beş) gündür. Süresi içerisinde yapılmayan müracaatlar ile posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.
-Son başvuru tarihi 22.04.2016 mesai bitimine kadardır.

İlan ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız

Puan:
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen Cevabı Aşağıya Giriniz: