Öğrenciler “Kongre Nasıl Yapılır” Dersi Verdi

692

Bu yıl ikincisi düzenlenen Sosyal Hizmet Öğrenci Kongresi Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kongre Merkezi’nde 23-24 Nisan 2016 tarihlerinde yapılmıştır. Kongreye 1.000 kişinin üzerinde bir katılım olmuştur.

Kongre boyunca akademisyenler ve alanda deneyimli uzmanlar tarafından 22 sunum ve 5 atölye çalışması gerçekleştirilmiştir. Kongrenin ikinci gününde 8 farklı oturumda 24 öğrenci, bildiri sunumu yapmıştır.

Katılımcıların kongre merkezine ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla kongre merkezi ile beytepe metro istasyonu arasında sefer yapan servis araçları ayarlanmıştır. Kongreye katılanların hatıra fotoğrafı çektirebilecekleri “Sosyal Hizmet Öğrenci Kongresi Hatırası” bölümü oluşturulmuştur.

Kongre boyunca sivil toplum araştırma ve destekleme derneği, toplum gönüllüleri vakfı, hayat sende gençlik akademisi, serçev, görme engelliler derneği, down sendromlular derneği, engelsiz ve mutlu yaşam derneği gibi sivil toplum örgütleri stantlar açarak tanıtım, üye kaydı ve çeşitli etkinlikler yapmışlardır.

Çeşitli yayınevleri stantlar açarak sosyal hizmet alanında yazılan kitapları satışa sunmuştur. Ayrıca kongre sponsorlarından olan Murat Eğitim Kurumları da bir stant açmış, kongreye katılan öğrencilere indirim kuponu hediye etmiş ve KPSS kaynaklarını satışa sunmuştur.

Kongre sonunda katılımcılara kongre katılım belgesi verilmiştir. Öğrenci temsilcileri ile gerçekleştirilen toplantı sonucunda bir sonraki öğrenci kongresinin Kocaeli Üniversitesinde gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.

sosyalhizmethaber.com olarak Sosyal Hizmet Öğrenci Kongresi’nde emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz. Bir sonraki kongrenin de bol katılımlı, içeriği dolu bir kongre olmasını temenni ediyoruz.

Kongreye ait fotoğraflara göz atmak için:
Sosyal Hizmet Öğrenci Kongresi Facebook Sayfası

Puan:
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen Cevabı Aşağıya Giriniz: