uluslararası katılımlı “Sosyal Hizmet Kongresi 2018: Mülteciler ve Sosyal Hizmet” temalı kongremiz, İstanbul’da 11-12 Mayıs 2018′de İstanbul Aydın Üniversitesi Florya Halit Aydın Yerleşkesinde gerçekleştirilecektir.

Dünyada çatışma ve şiddet olaylarının hızla artmasına bağlı olarak savaş, ayrımcılık vb. nedenlerle ülkesini terk etmek durumunda kalanların sayısında ciddi artışlar görülmektedir. Bir geçiş ülkesi olması açısından ülkemiz de bu durumdan etkilenmektedir. Mülteciler, ülkelerinden kaçış sırasında veya gittikleri ülkelerde pek çok sorunlar ve güçlükler yaşamaktadırlar. Mültecilerin bu sorunlarına ve güçlüklerine, disiplinler arası bir yaklaşımla ve işbirliğiyle yönelmenin gereksinimi, 2018 kongresinin ana konusunu oluşturmaktadır. Bu doğrultuda başta sosyal hizmet uygulamaları olmak üzere mülteciler alanında bilimsel ve profesyonel boyutlarıyla yapılanların ve yapılabileceklerin neler olabileceğini birlikte tartışmayı umuyoruz.

Kongrenin amacı akademisyenlerin, araştırmacıların, saha çalışanlarının, uygulayıcıların, öğrencilerin ve konuya duyarlılık gösterenlerin mültecilik alanında bilgi, görüş ve deneyimlerinin paylaşılmasını, tartışılmasını ve çözümler üretilebilmesini sağlamaktır.

Değerli akademisyenler, araştırmacılar, sosyal hizmet uzmanları, sevgili öğrencilerimiz ve mültecilik alanında çalışanlar, İstanbul Aydın Üniversitesi  Sağlık Bilimleri Fakültesi  Sosyal Hizmet Bölümü ve Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği olarak sizleri “Sosyal Hizmet Kongresi 2018″e davet etmekten onur duyuyoruz.

Başvuru ve Kayıt

Başvuru için çevrimiçi kayıt formunu doldurmanız gerekli:

TIKLAYINIZ

Özet Gönderim İçin Son Tarih02 Nisan 2018
Kabul Edilen Bildirilerin İlan Edilmesi09 Nisan 2018
Kesin Kayıt ve Ödeme Son Tarihi20 Nisan 2018
Kongre Programının Açıklanması21 Nisan 2018
Kongre Başlangıç11 Mayıs 2018
Tanışma Yemeği (İsteğe Bağlı)11 Mayıs 2018
Kongre Bitiş12 Mayıs 2018
Tam Metinlerin Son Gönderim Tarihi (İsteğe Bağlı)14 Eylül 2018
Bildiri Kitaplarının Basılması01 Kasım 2018

Diğer Ayrıntılar ve Kongre Web Sayfası

http://sosyalhizmetkongresi2018.aydin.edu.tr/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen Cevabı Aşağıya Giriniz: