İçişleri Bakanlığı Personel Alım İlanı (Lisans ve Önlisans)

İçişleri Bakanlığı toplam 1545 sözleşmeli “Büro Personeli” pozisyonlarına personel alacaktır. İlana lisans ve önlisans mezunları başvuru yapabilecektir. 15 Mayıs 2017 tarihi ile 22 Mayıs 2017 tarihleri arasında ilgili sınav duyurusu bölümünde yayımlanacak olan başvuru linki aracılığıyla e-Devlet şifresi ile erişip elektronik ortamda başvuru yapacaklar. Bu personeller Valilik, Kaymakamlık, İl ve İlçe nüfus birimlerinde istihdam edilecektir.

İstenilen Şartlar

  • İçişleri Bakanlığı adaylardan, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımaları,
  • Önlisans veya Lisans mezunu olmak, sözlü sınavın yapılacağı yılın ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak,
  • 2016 Yılı Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; Lisans mezunları için KPSSP3, Önlisans mezunları için KPSSP93 puan türlerinden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla KPSS puan türü esas alınarak yapılacak başarı puan sıralamasına göre ilan edilen pozisyonun 4 katı adayın içerisinde bulunmak. şartları aranmaktadır.

Bu şartlara uygun olan adaylar sözlü sınava katılacaktır.

Sözlü Sınavda Neler Sorulabilir

Genel Yetenek, Genel Kültür, Anayasa, İdare Hukuku, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ile İçişleri Bakanlığının görev alanına giren konular Sözlü sınavın temel konularıdır. KPSS de çıkan ve KPSS için konu başlıklarına çalışmakta fayda var. KPSS hazırlık kitaplarının ilgili bölümlerinden çalışılabilir.

İl İlçe Dağılımları

Alımlara ilişkin dağılımlara şuradan ulaşabilirsiniz: http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?7bce5627-16fd-4661-b567-7e81a4659002

Daha fazla bilgi için http://www.dpb.gov.tr/tr-tr adresinde yer alan duyurular kısmını takip etmenizde fayda vardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen Cevabı Aşağıya Giriniz: