ASDEP’de Alımlar Nasıl Olacak?

ASDEP alımına ilişkin bütçe görüşmeleri yapıldı. ASDEP Anlaşıldığı kadarıyla kesin bir şekilde kabul edilip hayata geçirilmesi bekleniyor.
Proje ile ilgili olarak en merak eden soruların cevabını sizler için derledik:

 1. Proje bünyesinde çalışan meslek elemanları Danışma Yönlendirme Elemanı veya ASDEP Görevlisi olarak çalışacak
 2. Proje bünyesinde Sosyoloji, Psikoloji, PDR, Çocuk Gelişimi, Sosyal Hizmetler, Aile ve Tüketici Bilimleri bölümleri mezunlarından en az lisans düzeyinde mezun olanlardan çalıştırılacak
 3. 2014-2015 yılları KPSS P3 puanlarından hangisi yüksek ise o baz alınacak.
 4. Sıralamada bölüme bakılmaksızın en az 60 puanı olan adaylardan puanı yüksek olanlardan başlanarak sıralama yapılacak. Mülakata çağrılacak adaylar alınacak sayının 4 katı olacak. Asil liste ve yedek liste oluşturulacak. Yedek listede asil liste sayısının yarısı personel olacak
 5. Başvuru koşullarında ehliyet ve askerlik şartı bulunmamaktadır.
 6. ikamet edilen yere 1. tercih olmak üzere ve diğer iki şehire 2 tercih olmak üzere toplam 3 tercih hakkı bulunacak. İkamet süre şartı son 6 ay ikamet ediyor olmaktır.
 7. Alımlar 81 ilde hizmet alımı şeklinde yapılacak.
 8. Alım çalışmaları yaklaşık 3 ay içerisinde bitirilecek yani tahminen mayıs ayında çalışma başlangıcı olacak.
 9. Çalışma sahasında 2 kişi olarak (kadın-erkek) çalışılacak.
 10. Öncelikle personel ile 1 yıllık sözleşme imzalanacak. Problem oluşmadığı taktirde sözleşme 3 yıla çıkarılacak. Proje başarılı olduğu taktirde alımlar arttırılarak 10 bin sayıya çıkarılacak.
  Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) adından da anlaşılacağı üzere bir programdır. Daha önce programın prototip projeleri uygulanmıştır. Şu anki alım ise yine programın bir projesidir. Merkezi alım veya dönem ataması ile ilgili değildir. İstisnai bir alımdır.
  İlk çağrıda bölüme bakılmaksızın KPSS puanı dikkate alınacaktır. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen Cevabı Aşağıya Giriniz: