Gençlik ve Spor Bakanlığı “Sosyal Çalışmacı” Kadrosu Ayırdı

Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Ait Dolu-Boş Kadrolardaki Düzenleme Yapıldı. Yapılan düzenleme de Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda bazı kadrolar sosyal çalışmacı kadrosunun bulunduğu kadrolar ile değiştirildi. Yeni değişik ile  6.derecen 5 Sosyal Çalışmacı kadrosu ayrıldı. Yeni kadrolar şu şekildedir: Şube müdürü, eğitim uzmanı, mütercim, bilgisayar işletmeni, sosyal çalışmacı, psikolog, sosyolog ve mühendis olarak aşağıdaki metinden kadro derece ve kadro dağılımına ulaşabilirsiniz.

Bu değişiklik şu anlama geliyor, ilerde bütçe ve devlet personel dairesinin uygun görmesiyle bu kadrolar için atama yapılabilir.

Son dönemlerde her ne kadar atamalar için umut MEB’in okul sosyal hizmetini uygulamaya koyması olsa da Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı gençlik merkezlerinde, kredi yurtlar kurumunda sosyal çalışmacılar görev yapabilir, yapmalı..

Ancak  Gençlik ve Spor Bakanlığı uzun zamandır sosyal çalışmacı istihdam etmemekte, sosyal çalışmacılar için fırsat sağlamamaktadır. Bu konununda özellikle atama bekleyen arkadaşlar tarafından akılda tutulmasına, bakanlığa bu konuda başvuru yapılmasında fayda var.

Yapılan tüm değişiklikler şöyle: http://www.mymemur.com.tr/d/file/doluboskadri.pdf

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen Cevabı Aşağıya Giriniz: