Sağlık Bakanlığı Unvan Değişikliği İle Sosyal Çalışmacı Alacak

6433

Sağlık Bakanlığı, ilan ettiği “2017 Yılı Unvan Değişikliği Sınav Duyurusu“nda toplam 66 sosyal çalışmacı alacaktır. Bu alımlar unvan değişikliği/ yükselme ile yapılacağı için  hali hazırda çalışan ve sosyal hizmet lisans mezunu olan, unvan değiştirmek isteyen personel bu ilanlara başvurabilecektir.

Açıkçası bu durum yeni mezunlar açısından bir olumsuzluğu beraberinde getirmektedir; Açıköğretim sosyal hizmet bölümleri “Sağlıkta lisans tamamlama” kapsamında 2015’de 2500, 2016’da 5000 kontenjan açarak öğrenci aldı (kaç kişi yerleştirildiği bilgisi bulunmamakta). Sağlıkta lisans tamamlama kapsamında eğitimini lisans sosyal hizmete tamamlayanlar, bundan sonra unvan değişikliği sınavlarıyla sosyal çalışmacı kadrolarına geçebilecekler. Bu ilk defa atanacaklar için sosyal çalışmacı kadrolarının azalması anlamı da taşımaktadır. 

SAĞLIK BAKANLIĞI VE BAĞLI KURULUŞLARI (TKHK-THSK)
2017 YILI UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVINA ESAS MÜNHAL KADROLAR
İLAN EDİLEN MÜNHAL KADROLAR
UNVAN DEĞİŞİKLİĞİNE SAĞUK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU
HASTANELERİ KURUMU
TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI
KURUMU
TOPLAM
Münhal Kadro Münhal Kadro Münhal Kadro
MERKEZ TAŞRA MERKEZ TAŞRA MERKEZ TAŞRA
Sosyal çalışmacı 36 30 66
Puan:
[Toplam: 38 Ortalama: 2.9]

1 Yorum

  1. […] #KPSS-2017/5 Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli 12.500 personel alımında “Sosyal Çalışmacı” kadrosu yok. Unvan değişikliği ile daha önce bakanlığa atanmış personel şartları taşımak kaydıyla sosyal çalışmacı olabilecek. (https://sosyalhizmethaber.com/kpssveistihdam/saglik-bakanligi-unvan-degisikligi-ile-sosyal-calismaci-&#8230😉 […]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen Cevabı Aşağıya Giriniz: