ASPB 2015 Yılı İdare Faaliyet Raporu Yayımlandı

1706

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2015 Yılı İdare Faaliyet Raporu yayımlandı. Rapora göre;
-2015 yılında genel bütçe içerisinden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na ayrılan pay %3.93 olmuştur.
-2015 yıl sonu itibariyle bakanlık bünyesinde çalışan sosyal çalışmacı sayısı 2.073 olmuştur.
-Personelin unvanlara göre dağılımı incelendiğinde ilk üç sırayı sosyal çalışmacılar, öğretmenler ve psikologlar oluşturmaktadır.
-2015 yıl sonu itibariyle Sosyal Hizmet Merkezi sayısı 175, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı sayısı 1.000 olmuştur.
-2015 yılında sosyal yardımlardan yararlanan hane sayısı 3.017.969 olmuştur.

Raporda Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) hakkında da birtakım bilgiler yer almaktadır. ASDEP Eylem Planına göre 2016 yılı Haziran ayına kadar;
1. İnsan kaynağı planlaması yapılacaktır. Söz konusu personelin, Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alınan puana göre yapılacak sıralama doğrultusunda bir sözlü sınav ile tespitine yönelik hazırlık çalışmaları tamamlanacaktır.
2. Personelin görevin gerektirdiği niteliklerini ve donanımlarını geliştirmeleri için bir hizmet içi eğitim sürecine dâhil olmaları sağlanacaktır. Söz konusu Eğitim Programının hazırlık çalışmaları tamamlanacaktır.
3. ASDEP bünyesinde istihdam edilecek personelin, görev ve yetkileri, Pilot Uygulamaların sonuç ve önerileri doğrultusunda yeniden tanımlanacak ve daha etkin hale getirilecektir.

2016 yıl sonuna kadar ise Bütünleşik Sosyal Yardım veri tabanı göz önünde bulundurularak hazırlanacak İl bazlı risk haritalarının ASDEP’in yaygınlaştırılmasıyla birlikte geliştirilmesi ve ayrıntılandırılması sağlanacaktır.

Faaliyet raporu için tıklayınız

Puan:
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Lütfen Cevabı Aşağıya Giriniz: